Recenze zákazníků

Postroje Hurtta Venture jsou speciálně vyvinuté postroje pro štíhlé pejsky s hlubším hrudníkem. Jsou o něco drobnější než postroje z kolekce Weekend Warrior, ale hlavně mají o kousek delší popruh mezi předními packami, a tak pejsky neřežou do podpaží, ale naopak končí o kousek dál. Ideálním adeptem na testování se  stal velký malý turista Čenda.

"Milí hafani vejleťáci, 
 
turistická sezóna je v plném proudu a já už našlapal pěknou řádku kilometrů. Do nové sezóny jsem nejprve vyrazil s postrojem Hurtta Weekend Warrior, ale po pár kilometrech a konzultaci s odborníky z Hurtta Collection jsme společně uznali, že kvůli mé postavě není postroj Weekend Warrior pro mě to pravé ořechové. Mám totiž úzkou postavu a popruh mezi nohama byl pro mě moc široký. V neuvěřitelně krátké době proběhla výměna postroje Hurtta Weekend Warrior za postroj Hurtta Venture a tomu už jsem mohl dát pořádně zabrat a otestovat ho v lese, bahně a mokrých loukách. Věřte, že mnou provedený test je důkladný, protože já prošmejdím každý koutek v naší krásné přírodě.
Tak se pojďme podívat, jak tento postroj Hurtta Venture vidím. 
Postroj je parádně lehký, že skoro ani nevím, že nějaký postroj na sobě mám :). Pokud je váš dvounožec šikulka a postroj dobře nastaví, tak na těle sedí jako ulitý. Nehrozí tak, že se při pořádném šmejdění v lese někde zaseknete o nízké větve a díky tomu můžete celý revír pěkně prozkoumat.
Pohyb s postrojem je maximálně pohodlný a na konci dlouhých výletů se v něm cítím tak dobře, jako na startu, když jsem vyrážel polykat kilometry. Popruh vedoucí mezi předními tlapkami je pro maximální pohodlí z vnitřní strany měkčený a co se týče vnější strany, tak to ocení nejvíc dvounožci, protože ta je ze super materiálu, který při vašich toulkách loukami pokrytými ranní rosou nenasaje vodu a když se proběhnete bahnem, tak stačí popruh jednoduše otřít a zase vypadá jako nový. 
 
  IMG_20200618_150743-01

Dalším plusem je jednoduché připínání k vodítku. Na mém bývalém postroji musel dvounožec karabinu vodítka připnout přes dva kroužky na postroji a k tomuto úkonu potřeboval obě ruce. Jednou držet dva kroužky u sebe a druhou připnout rozevřenou karabinu vodítka. U postroje Hurtta Venture stačí dvounožci jedna ruka a celý proces je tak rychlejší....prostě cvak, cvak a jsem připnutý.

Jako velkou výhodu také vidím madlo, které je součástí tohoto postroje. Pokud máte rádi výhledy z různých skalek, tak madlo je skvělý pomocník do více exponovaných míst, kde nám můžu dvounožci díky němu trošku pomoci a my hafani tak nepřijdeme o žádný výhled a pohled do kraje si můžeme vychutnat spolu, jako správní parťáci.

A v neposlední řadě musím zdůraznit oblékání postroje. U všech mých dřívějších postrojů probíhalo oblékaní přes nohy, takže mi dvounožec musel nadzvednout přední tlapky a postroj na mě natáhnout. S postrojem Hurtta Venture je to jinak. Postrojek se obléká přes hlavu, následně se protáhne mezi předními tlapkami hlavní popruh a postroj se na těle uzavře pomocí dvou přezek na bokách. Takže já můžu v klidu stát a čekat, než budu mít tu parádu nasazenou a budeme moc vyrazit brázdit krajinu.

Pokud si vyberete zelenou variantu jako já, tak věřte, že vám to v přírodě bude náramně slušet.Prostě a jednoduše, tento postroj doporučuji všemi deseti a myslím, že každému kdo si ho pořídí bude sloužit mnoho kilometrů, protože vypadá opravdu nesmrtelně." 

 

 

Psali jste nám o recenzi plavací vesty Hurtta Life Savior. Zapátrali jsme v paměti a spojili se s Denisou, která si vestu kupovala jako rehabilitační pomůcku pro svou fenku border kolie po autonehodě a nakonec si ji fenka tak oblíbila, že ji využívají do dnes.

Ajša (1)

  "Dříve jsem si myslela, že plavací vesty pro psy jsou jen další způsob, jak z majitelů psů vytáhnout peníze z peněženky, a to až do doby, než moje fenka border kolie Aisha utrpěla vážný úraz po srážce s autem. Tehdy jsem se rozhodla do rehabilitačního procesu zapojit chůzi ve vodě. A právě v tu chvíli jsem si řekla, že by mohla pomoci plavací vesta, která vytváří vhodný odpor a zároveň nadnáší.

Na kamenné prodejně v Jablonci jsme vybrali vestu Hurtta Life Savior. Líbilo se mi, že se dá poměrně snadno obléct i na Aishinku, která nemohla moc stát. Díky systému upínání pod břichem a pod krkem nebylo nutné nikde protahovat Aishe hlavu ani nikam strkat packy. Pomocí nastavitelných pásů kolem těla se vesta Hurtta Life Savior hezky přizpůsobila stavbě jejího těla. Možná bych uvítala, kdyby popruhy byly širší.

Hned při prvním použití mě překvapilo, že takhle relativně malá vesta opravdu skvěle udrží nad vodou i psa střední velikosti a poskytne mu dostatečnou oporu. Nicméně vesta je vybavena robustní rukojetí, která je příjemná na přenášení vesty, ale přímo ve vodě na psovi není moc využitelná. Jakmile chcete jen mírně korigovat směr nebo za rukojeť trochu zaberete, suché zipy na vestě v oblasti břicha i hrudníku se rychle rozlepí. Naštěstí popruhy vesty a plastové spony jsou pevné a vestu drží na těle pejska právě ony.

Na druhou stranu jsem ráda, že vesta nezakrývá lopatky a umožňuje tak psovi volný pohyb v celém rozsahu. Celkově je plavací vesta Hurtta Life Savior lehká a je vyrobena z příjemného materiálu. Navíc z pohledu ceny šlo o zlatou střední cestu.

Fenka si na ni bez problému zvykla a nyní ji běžně využíváme při plavání a dlouhých vodních hrátkách."

 

 

Pláštěnka Hurtta Monsoon prošla testováním jak za deště, tak v noci. Pojďme se podívat, co na ni říká Nicol a její pes Riško. 

"Rozdodla som sa otestovať novú pláštenku Hurtta Moonsoon. Pre môjho psíka som si vybrala farbu čučoriedky. Farba je ozaj krásna modrá žiarivá, presne takú akú som si predstavovala, že bude. Strihovo je veľmi dobre riešená, a perfektne mu sadla. Zakrýva všetko čo má, no chcela by som vyzdvihnúť najme vysoký limec na krku a reflexné prvky, ktoré sú viditeľné baterkou z ozaj veľkej vzdialenosti. Je z príjemného ľahkého materiálu a Riško s ňou nemá žiaden problém. Testovali sme ju ako v noci , tak aj za silného dažďa. Pláštenka zvládla všetko čo mala a my ju odporúčame všetkými desiatimi!!!"   4 (2)

 

 

 Reflexní a ochranné vesty jsou kapitolou samo o sobě. Musí dobře sedět, být dostatečně vidět a snadno se udržovat. Nová vesta Hurtta Worker je ideální pro krátkosrsté pejsky a to hlavně ohaře, dalmatiny, pointery, ESP a další. Vestu pro nás otestoval Anety evropský saňový pes Toník, který je neustále v pohybu a poškrábaný krk, hrudník nebo bříško bylo na denním pořádku.

DSC_0801  

"Jedním slovem WOOOW za celkovou funkčnost vesty Hurtta Worker! 

Vesta a její zpracování je skvělé! Vrchní materiál je pružný, velice příjemný a spodní část je pevná, dobře tvarovaná a jednoduše upravitelná na délku psa (fenkám potíže dělat nebude). Spodní část zakrývá celý hrudník a velkou část břicha, předchází tak případným zraněním v lese nebo v těžkém terénu!Barevná kombinace je slušivá, ale i praktická! Je perfektně vidět, na kterou stranu pes zrovna vyhlíží a je možné zmapovat terén před možnou zvěří. Musím také ocenit obrovské množství reflexních prvků, které výborně plní svou funkčnost a v téhle vestičce jsou psi nepřehlédnutelní! Vesta perfektně sedí, ikdyž oblékání je trochu o cviku (když máte psa neposedu ). Ale jakmile je na předních tlapkách, je v akci patent na hřbetě vesty, který vestičku podrží k jednoduchému zapnutí zipu. Okamžitě jak vestu zapnete, zkopíruje tvar těla psa, perfektně sedí a neomezuje při žádné psí aktivitě. Na vestu lze připevnit světlo Hurtta Polar Led pro ještě lepší viditelnosti psa ve tmě. Chválím umístění druku na světýlko na hřbetě psa. Už nemusíme používat žádné obojky které se rychle vybíjí a nejsou viditelné, když jde pes před námi nebo skloní hlavu. Světlo nikde nepřekáží. 

Celkově hodnotím vestu Hurtta Worker jako velice bezpečnou, lehkou, skladnou, perfektně padnoucí a propracovanou. Taková vestička nám v naší psí skříni chyběla. Musíme do ní určitě obléct celou smečku!:) "

 

 

Během zimy jsme nechali otestovat novou ZIMNÍ BUNDU HURTTA EXPEDITION PARKA v těch nejtěžších podmínkách šumavských hor. Čenda a jeho páníček jsou vášnivými turisty, které můžete sledovat i na jejich facebookovém profilu Čenda na síti a čerpat tak inspirace na nespočet zajímavých výletů po celé České republice. Mockrát jim děkujeme a teď to hlavní. Co na bundu říká sám Čenda?

"Mílý Hurtta týme, 
 
mockrát Vám děkuji za možnost, obléct se během svých výletů skrz promrzlou Šumavu do skvělé bundy HURTTA EXPEDITION PARKA.
Ve více či méně mrazivých dnech byl můj kožíšek jako v ráji. A letos to byla první zima, kdy jsem se téměř neklepal a nedrkotal zubama:) . Teplíčko a maximální pohodlí nejlépe charakterizují tuto bundičku a jako super vychytávku považuji stahovací gumičku u krku, díky které jsem během výletů neprofoukl a cítil se komfortně.
 
Dvounožec zase ocenil, jak je bundička nízkoúdržbová, i když jsem přišel domů se zastříkaným břichem, tak stačilo bundičku lehce otřít, maximálně promáchnout v ruce a opět byla během chvilky jako nová.
 
Zjistil jsem, že Hurtta nemá konkurenci a je prostě TOP! :)" 
  IMG_20191208_123720-01
 

  

Adélka a její čtyřletý Australský ovčák Kuba pro nás otestovali BATOH HURTTA TRAIL PACK. Jak jsou s batůžkem a jeho používáním spokojeni si můžete přečíst v recenzi. Děkujeme :) 

Součástí postroje jsou i dvě úchytky. Vrchní uchycení, jak jsme zjistili, je v souladu s pláštěnkou od Hurtty. Tudíž si můžete pejska i s batohem překrýt pláštěnkou a úchytku jen prostrčíte otvorem v pláštěnce. Batoh je z nepromokavého materiálu, ale návštěva rybníka je na něj příliš...:-).

Ze začátku nosil Kuba jen prázdný batoh, aby si přivyknul. Poté jsme přidávali lehčí zátěž v podobě bundy. Nyní už si v batohu nosí pamlsky, granule, pláštěnku, botičky, vodítko a misku na vodu. Kapsičky jsou velice prostorné, vejde se do nich opravdu hodně věcí. Vzešel i takový nápad, že budeme s Kubou a batohem chodit nakupovat, ale to jsme zatím nevyzkoušeli...:-). 

Ze začátku mi hodně trhalo srdce, když Kuba obrousil snad všechny stromy a kameny na lesních pěšinách. Je lepší, než si pejsek zvykne, přetáhnout kapsičky nějakou ochrannou látkou, nebo se s tím smířit jako my. Po pár výletech už si pejsek zvykne a nechává si odstup. Batoh pro psy je skvělá věc. Nejen, že vám to ušetří trochu místa v batohu a pár kg na zádech, ale máte všechny věci pro pejska pěkně při ruce a nemusíte štrachat ve svém batohu. Dejte ale pozor, aby náklad batohu nepřesáhl jednu třetinu váhy psa. Mohli byste tak vašemu pejskovi ublížit.

My jsme s Hurtta batohem moc spokojeni a vřele ho doporučujeme dalším outdoor pejskům a jejich páníčkům."